Брзо, лесно и остри.
Најдобар Бутабилен USB решение може да се добијат

Таму може да дојде ден дека оптички дискови се толку тешко да се најде како 5.25 флопи дискови се денес. Новиот USB ера доаѓа!

WinToFlash е веројатно да се направи голема разлика на начинот на кој можете да работат. Тоа ќе го направи животот многу полесен за вас.

Брзо и едноставно инсталирање на програмата ќе треба и во ниеден момент на сите ќе се најдете пишување есеи од областа на Windows и користење на вашиот бутабилен USB. На WinToFlash го прави и на работа, кавга слободен за вас.

Исто така, WinToFlash Лајт е слободен. Нема потреба да се плаќа на сите за дома и хоби употреба!

Инсталирање на Windows од бутабилен USB на било кој уред!

WinToFlash може да се создаде бутабилен USB со секое современо Windows Десктоп и Сервер семејство Setup. Било изданија може да се користи - од Дом на Ultimate, 32 или 64 бита.

Се кандидира целосно функционална Windows од бутабилен USB

WinToFlash е многу моќен Windows Да Одете Создателот, која ти овозможува да се инсталира и да се кандидира целосно функционална Windows оперативен систем на надворешна бутабилен USB флеш или бутабилен хард диск. WinToFlash може да се создаде Windows Да Одете бутабилен USB диск од било која верзија на Windows/издание, дури и од официјално кои не се поддржани.

Multiboot бутабилен USB диск

Како за 5 различни верзии на Windows, linux live, присутен антивирусен и обновување на Живо CD на една бутабилен USB диск? Не е проблем на сите! Сега можете да креирате Multiboot бутабилен USB со НЕОГРАНИЧЕН број на бутабилен ставки на вашиот USB диск. WinToFlash Multiboot поддржува било кој Windows од Windows на Windows Vista 10.

UEFI подигање

Ако имате нов КОМПЈУТЕР со модерна UEFI наместо bios-от, WinToFlash ќе се создаде Бутабилен USB со сите датотеки што ви треба да се подигне со UEFI.

Различни bootloaders

Се разбира, нема повеќе црни конзола windows и непријатна софтвер ако ви треба не-стандардни bootloader да биде инсталиран. WinToFlash може да се инсталира автоматски, изберете само GRUB4DOS на подигнувачот страница, ако стандард не успее да се вчита со вашиот КОМПЈУТЕР.

ISO, ZIP, RAR, КАБИНАТА, Папка, CD или DVD

WinToFlash чита сите популарни сад додадени фајлови:, слики и архиви. Нема потреба да се качи се вози или да се отпакува ги рачно. Ако ви се експериментира со Windows Setup и вие не сакате да се пакувам ISO/ZIP секој пат кога ќе тест - само поставите извор на датотеки на вашиот фолдер и притиснете start (старт).

MS-DOS на бутабилен USB

Некои плочи бара стар стил DOS трепка програми, WinToFlash ќе се создаде за вас бутабилен USB со MS-DOS во моментот. Ги копирате вашите блескави програма на вашиот бутабилен USB, рестартира и флеш вашиот bios-от.

Или само сакате да играте некој добар DOS игра на вистински хардвер?

FAT16, FAT32, NTFS, exFAT со CHS и LBA адресирањето

Користете FAT16 CHS во напредни режим, ако вашата матична плоча не успее да ја подигнете нагоре USB диск со FAT32 Windows XP Setup. Вие имате избор за подобра компатибилност и решавање на проблеми. Парична казна tine на сите МАСТИ options е во вашата услуга премногу! Се постави било какви големината на партиција треба.

Некои плочи нема да го подигнете додека не користите CHS решавање на партиции и датотечниот систем. Па, нема проблем, WinToFlash може да го направи ова!

Капацитет ограничувања

Тоа е многу тешко денес да се купи USB диск за помалку од 4Gb во продавница. Но, ако ви треба 512 Mb USB диск за подигање на стариот DOS? WinToFlash ќе ја ограничат вашата бутабилен USB на било која големина ти треба.

Активирање на оваа опција во Напредни режим, за местење вредност и притиснете се Кандидира!

Профили за зачувување и вчитување

Зачувај вашиот бутабилен USB опции за датотека и оптоварување за нив во секое време ви треба.

Детален дневник датотека

Проблеми? Не може да се разбере грешка? Изглед на дневник датотека - одговорот е не.

Целосната листа на WinToFlash карактеристики

Отидете на вики страница и да прочитате повеќе за WinToFlash карактеристики